Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

FDA Belgesi Başvuru İşlemleri

İnsan ilaçları, aşılar, bitkisel takviyeler, gıda, biyolojik ürünler, tıbbi cihazlar, radyasyon yayımı bulunan elektronikler, kozmetik ürünleri, veterine ürünleri, tütün mamülleri gibi tüm ürün gruplarının güvenliğinden sorumlu Amerika´nın Gıda ve İlaç Dairesi´nin denetlediği FDA için ihtiyacınız olan tüm işlemleri firmamızdan yaptırabilirsiniz. Fda Kaydı Nasıl Yapılır & Fda Belgesi Başvuru İşlemleri için Ekol Belgelendirme firmasından profesyonel destek alabilir ve aklınızdaki her türlü soru, sorun için firmamıza incelediğiniz web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Halk Sağlığı Güvenliği ve Biyoterörizm Hazırlık ve Tepki Kanunu 2002 (Biyoterörizm Yasası), Sağlık ve İnsan Hizmetleri Birimine bağlı olan Gıda ve İlaç Dairesi’ni (FDA)  yukarıda bahsettiğimiz alanlarda halkı korumak adına Amerika devleti tarafından bazı standartları ortaya koymanızı istemektedir. Ülkemizde ürettiğiniz bir ürünü Amerika pazarına sunmak istediğinizda, hemen hemen tüm ithalatçılardan ve kargo şirketlerinden üreticiye ait tescil belgesini veya FDA´ya kayıtlı olduğuna dair bir kanıt belgesini istemektedirler.

Hangi Şirketler FDA Belgesi Almalıdır?

Amerika´da yukarıda bahsettiğimiz ürün gruplarında satış yapmak istenilen ürünler için FDA belgesi alınması gerekmektedir. Amerika´da bu alanda tüm yerli ve yabancı şirketler FDA Belgesini almak zorundadır.

FDA Kaydı Nasıl Yapılır?

FDA kaydı yapılması için tüm gerekli olan bilgileri, Ekol Belgelendirme olarak alanında uzman kadromuz ile başarılı bir şekilde yapmaktayız. Kaydınız için gerekli olan bilgilere kısaca bakacak olursak, firmanın ismi, firmanın adresi, firmanın telefon numarası, firma sahibinin veyahut firma mümessilinin adres, isim ve irtibat bilgileri, firmanın ticari ünvanlarının ürün kategorilerini dolduranlar tarafından aktarılan tüm içeriğin doğru olduğuna dair beyan, yabancı firma olanlar için ABD mümessilinin ismi, adresi, telefonu ve acil bir durumda ulaşılabilecek başka kişinin numarası istenilmektedir.

Ekol Belgelendirme olarak FDA kaydını en kaliteli bir şekilde sonuçlandıracağımız ve firmanızın hızlı bir şekilde bu başvuruları tamamlayabilmesi için gerekli adımları atmaktayız.

Söz konusu yasada gıda olarak kabul gören maddeler olan yiyecekler, bebek yiyecekleri, içecekler, meyveler ve sebzeler, süt ürünleri ve yumurta, balıklar ve deniz ürünleri, gıda olarak kullanılan pişmemiş tarım mamulleri, fırıncılık ürünleri, konserve ve dondurulmuş yiyecekler, çerezler ve şekerler (sakız dahil), canlı gıda hayvanları, evcil hayvan,  hayvan besinleri ve yiyecekleridir. Aynı zamanda Amerika´ya gelen kişilerin ticari hizmetlerinin dışarısında özel tüketim amacı ile yanlarında dahi getirdiği gıda ürünlerini, başka bir ülkeye ihrac işlemi gerçekleşene kadar Amerika´ya varış limanını terk etmeyen gıda ürünleri, Amerika Tarım Bakanlığının aracılığı ile uygulanacak olan et, kümes hayvancılığı, yumurta ürünleri gibi ürünlerde, Amerika dışarısından gelen biri tarafından kendi evinde imal ettiğini, Amerika´da yaşayan birine kişisel tüketim amacı ile hediye olarak gönderilen bu ürün grubunu önceden bildirim yükümlülüğü kapsamı dışında tutmuştur.