Serbest Satış Sertifikası

MİE PHARMA

Serbest Satış Sertifikası

Serbest Satış Sertifikası Hakkında Bilgiler
Serbest Satış Sertifikası ya da diğer adıyla Kozmetik İhracat Sertifikası; yurtdışına kozmetik ürünleri ihracatı yapmak isteyen firmaların alması gereken oldukça önemli bir sertifikadır. Kozmetik ürünlerin yurtdışında özellikle Arap ülkelerinde gümrükte ihracatı için serbest satış sertifikası istenmektedir.

  • İhracat sertifikası Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından düzenlenmektedir.
  • Kozmetik ürünlerin UTS sistemine bildirimi yapılmış olması ve kayıt altına alınmış olması gereklidir.
  • Kayıt altına alınan 50 ürüne kadar serbest satış sertifikası düzenlenmektedir.
  • Bakanlığa ilgili dilekçe ve deklarasyon yazısı ile başvurulduktan sonra ödeme referans numarası iletilir.
  • Ödeme 10 gün içinde Halk Bank şubelerine yapılması gereklidir.

Kozmetik İhracat Sertifikası Başvurusu

Kozmetik Ürünler Daire Başkanlığı`na yapılan sertifika başvurularında; Kozmetik ürün sertifikaları ivedilikle değerlendirilip sertifika düzenlenmesi aşamasında tahakkuk oluşturularak Firma yetkilisine ve kullanıcısının kayıtlı e-postasına ödeme referans numarası sistem üzerinden gönderilmektedir.

Son zamanlarda sertifika talebi olan firmaların tahakkuk işlemlerini takip etmediği, tahakkuk süresi içinde ödemelerini gerçekleştirmedikleri için başvurularının iptale düştüğü aynı başvurunun tekrar tekrar yeni başvuru olarak gelmesi nedeni ile işlemlerin başlangıca dönmesi zaman ve iş kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle kozmetik ürün sertifika başvurusu yapan Kozmetik Üreticilerinin Tahakkuk ödemelerini zamanında yapmaları ve firma bilgilerini güncellemeleri/güncel tutmaları önem arz etmektedir.

Ayrıca bildirim işlemleri tamamlanmış kozmetik ürün olarak kayda alınmış ürünler için sertifika talebinde bulunulması, bildirim listesinin bu doğrultuda doğru ve eksiksiz düzenlenmesi gerekmektedir. Bildirim yapılmadan veya tamamlanmadan sertifika başvurusunda bulunulmaması önemle rica olunur.

Fason üretim, temel anlamda, bir firmanın başka bir üretici firmaya kendi talepleri doğrultusunda ürün ürettirmesi demektir.Hatta bu mantık ile bakıldığında, inşaat sektöründeki “taşeronluk” kavramı dahi “fason iş” olarak düşünülebilir.

Fason üretimde ürünün markası üretimi yaptıran firmaya ya da üreticiye ait olabilir. Aynı şekilde ürettirilecek ürünün pazarlanması taraflardan herhangi biri tarafından gerçekleştirilebilir.

İlk olarak Ar-Ge de Ürünlerin formülasyonları tasarlanıp numuneleri hazırlanır. Diğer taraftan ürün dosyası ile ilgili ön hazırlıklar başlatılır

Kozmetik ve dermokozmetik pazarda projelerinizi hayata geçirmeye karar verdiğiniz andan itibaren Mie Kozmetik sizin için çalışmaya başlar.

MİEPHARMA

 Kişisel Bakım Ve Kozmetik Trendleri

İddia / İçermez

İddiaları doğrulayıcı kanıtlar için gerekli analizler genellikle duyusal değerlendirmeler, In siliko, in vitro, ex vivo çalışmaları içeren aletli veya biyokimyasal yöntemler gibi deneysel çalışmaları kapsamaktadır.

Naturel,Bitkisel,Doğal,Organik,Vegan

Organik Kozmetik ürünler insanoğlu ve çevreye saygının garantisidir, çünkü doğal maddeler tabiatın dengeli ve eşsiz harmanında bulunur.

Bilim ve Teknoloji

Bilgi ve tecrübenin oluşturduğu sistematik bilgiler bilim olarak tanımlanabilir. Teknoloji ise, “her türlü bilimsel bilginin uygulamaya aktarılması” başka bir ifadeyle bilimsel bulguların pratik hayatta kullanılmasıdır..